Zyrtarisht i Interit

Mbrojtësi Davide Santon zyrtarisht do t’i të jetë lojtar i Interit.

Agjenti i 24-vjeçarit pohoi se tashmë gjithçka është konfirmuar dhe Interi do të paguajë 3.7 milionë euro në arkat e Newcastle United. Pikërisht ndeshja Inter-Wolfsburg, ishte një ndeshje e veçantë për Santonin.

Me prezencën e tij në fushë si titullarë u aktivizua klauzola që e bën mbrojtësin italian plotësisht një lojtar të Interit duke qenë se ai u afrua në formë huazimi me të drejtë blerjeje nga Newcastle.