Zyrtarët e ndeshjeve të javës së 31-të në BKT Superligë, Nuza ndanë drejtësinë në derbi

Superliga e Kosovës në futboll rikthehet në mesjavë me ndeshjet e xhiros së 31-të.

Sfida kryesore do të zhvillohet në Suharekë aty ku lideri i tabelës e pret ndjekësin e parë Dritën dhe një fitore eventuale e skuadrës së trajnerit Ilir Daja edhe do të mund ta mbyllte garën për titullin kampion.

Sfida në Suharekë do të drejtohet nga gjyqtari kryesor, Genc Nuza me dy ndihmësit e tij, Fatlum Berisha dhe Granit Hyseni.

Mentor Ajeti me asistentët, Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqën janë deleguar në takimin tjetër interesant mes Gjilanit dhe Prishtinës.

Më poshtë ju sjellim delegimet e plota të gjyqtarëve.

15-vjeçari me gol fantastik shpëtoi ekipin e Phoenix nga humbja (VIDEO)

A do ta marrë drejtimin e Gjilanit? Zekirija Ramadani thyen heshtjen dhe flet nëse do të rikthehet në Superligën e Kosovës