Zyrtarët e ndeshjeve të 1/8 së finales së Kupës së Kosovës

Pas periudhës së pushimit dimëror, klubet e futbollit në Kosovë i rikthehen garave këtë fundjavë, me ndeshjet e fazës së 1/8 së finales së Kupës së Kosovës.

Katër ndeshje do të zhvillohen të shtunën, derisa katër ndeshje tjera luhen të dielën, e të cilat pritet të sjellin emocione dhe rivalitet.

Berisha i gatshëm për ndeshjen ndaj ish-skuadrës së tij në Kupën e Austrisë

Ardon Jashari shkëlqen në fitoren e Luzern, gol dhe asistim ndaj Lausanne Ouchy