Zyrtare: Wesley Fofana transferohet te Chelsea

Chelsea ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e Wesley Foanas.

Përmes një komunikate, klubi londinez bëri të ditur se lojtari ka nënshkruar kontratë shtatëvjeçare, me Leicesterin që do të fitojë mbi 80 milionë euro.

“Wesley Fofana është lojtar i Chelseat pasi sot përfundoi një largim nga Leicester City dhe nënshkroi një kontratë shtatëvjeçare me Blutë”, thuhet në njoftimin e tyre.

“Një nga lojtarët e rinj më të vlerësuar në Ligën Premier, Fofana arrin për të forcuar më tej mbrojtjen e Thomas Tuchel për sezonin 2022/23, pas ardhjes së Kalidou Koulibaly dhe Marc Cucurella në fillim të verës”.

Në përfundim të nënshkrimit të tij, Fofana tha: “Dy ditët e fundit kanë qenë ditë shumë të mëdha për mua dhe jam shumë e lumtur. Unë stërvita këtë mëngjes me ekipin dhe është një ëndërr për mua. Jam shumë i emocionuar që filloj të luaj lojëra për tifozët dhe klubin”.

“Unë jam këtu për të fituar trofe – Ligën e Kampionëve, Ligën Premier , FA Cup, Carabao Cup, gjithçka. Kam ardhur këtu për të fituar dhe klubi është ndërtuar për të fituar trofe, kështu që unë jam këtu për të vazhduar këtë”, shtoi më tej lojtari.

 

Sigal Prishtina në Ligën ENBL

Struga në shtëpi pret skuadrën e Sileksit, mundësi e mirë për të krijuar diferencën në start të kampionatit