Zyrtare: Vushtrria prezanton transferin e ri, rikthen ‘luftëtarin’ në skuadër

Vushtrria po vazhdon këndelljen e saj, duke afruar disa futbollistë kualitativ në ekip.

Te skuadra vushtrriase është rikthyer futbollisti Daut Maxhuni, shkruan Gazeta Olle.

“Rikthehet luftëtari”, thuhet në faqen zyrtare të klubit.

Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme

“Klubi jonë falenderon Maxhunin për gadishmerinë dhe vullnetin që të jetë pjesë e jona ku me lojtar qe e japin zemren për fanel me një luftëtarë me plotë kuptimin e fjalës, do të mbetet model për gjeneratat e reja si luftohet për ngjyrat”, ka shkruar FC Vushtrria në prezantimin e futbollistit.

Mesfushori së fundmi ishte pjesë e Trepçës por ka vendosur të rikthehet në klubin ku e kaloi pjesën më të madhe të karrierës.

/Gazeta Olle/

 

Orari i Kosovës U20: Fillon ndaj Sllovakisë dhe e mbyll ndaj Maqedonisë së Veriut

Pamje nga tallja e Donnarummas dhe Berardit me Anglinë (VIDEO)