Zyrtare: Vjosa transferon sulmuesin e dëshmuar

Klubi Futbollistik “Vjosa” po vazhdon të përgatitet për edicionin e ri 2021/22.

Skuadra nga Shtimja ka prezantuar transferimin e ri, qendërsulmuesin Ardit Gashi, shkruan Gazeta Olle.

“Arditi është lojtar që vjen nga KF. Vllaznia-Pozheran në ligën e parë të Kosovës. Si një qendërsulmues i dëshmuar, do të kontriboj edhe më tej në forcimin e repartit të sulmit”, thuhet në njoftimin e klubit.

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe njerëz në këmbë

Ekipi i drejtuar nga Erdin Hashani mbeti në pozitën e katërt gjatë sezonit të fundit në Ligën e Dytë.

Me transferimet e afatit kalimtar veror, pa dyshim se Vjosa do të jetë pretendente për tu promovuar në Ligën e Parë gjatë edicionit të ardhshëm.

/Gazeta Olle/

Testi i radhës për Kosovën, luan ndaj Hungarisë

Zyrtare: Dukagjini përforcohet me ish-futbollistin e Dritës