Zyrtare: Vjosa transferon mesfushorin e Ulpianës

Vjosa po vazhdon të përgatitet për edicionin e ri 2021/22.

Përforcimi i radhës nga skuadra e Shtimës është Kujtim Qeli, shkruan Gazeta Olle.

Qeli luan në pozitën e mesfushorit dhe vjen nga Ulpiana.

“Kujtimi është lojtar që vjen nga KF. Ulpiana. Si një mesfushor ofanziv dhe sulmues krahu, do të kontriboj që mesfusha të jetë më e rrezikshme para portës kundërshtare”, thuhet në njoftimin e klubit.

Padyshim se skuadra që drejtohet nga Erdin Hashani do të jetë pretendente për tu provomovuar në Ligën e Parë. /Gazeta Olle/

Zyrtare: Dukagjini prezanton futbollistin nga Guinea i cili së fundmi është aktivizuar në Turqi

Ekipi i Kosovës parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”