Zyrtare: Vëllaznimi emëron trajnerin e përkohshëm

Vëllaznimi me anë të një njoftimi ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës.

Koordinatori i Akademisë së Klubit nga Gjakova, Blerim Mula sot është emëruar përkohësisht trajner i skuadrës, shkruan Gazeta Olle.

Kujtojmë se para disa ditëve ish-trajneri Granit Begolli dha dorëheqje nga kuqezinjtë.

“KF Vëllaznimi i uron për postin z.Blerim Mula dhe i dëshiron suksese në vazhdim”, thuhet në njoftimin e klubit.

Pas xhiros së tetë në Ligën e Parë, Vëllaznimi pozicionohet në vendin e dytë të Grupit A me 18 pikë, aq sa ka edhe Trepça ’89 në pozitën e parë.

/Gazeta Olle/

Kosova U19 (femrat) nesër luan ndeshjen e parë në kualifikimet për Euro2022

Ajzeraj: Periudhën e rezultateve të këqija tashmë e kemi kalu dhe nga nesër besoj që do të rikthehemi të fitorja