Zyrtare: Vedat Muriqi transferohet te Mallorca

Vedat Muriqi është një futbollist i ri i klubit spanjoll Real Mallorca.

Pasi kaloi gjashtë muaj si i huazuar, Muriqi tanimë është një transferim i përhershëm i skuadrës spanjolle.

Edhe pse ende nuk është zyrtarizuar nga skuadra spanjolle, ka qenë Lazio që ka njoftuar se e ka shitur Muriqin te Mallorca.

“SS Lazio njofton se i ka kaluar përfundimisht të drejtën e shërbimeve sportive të futbollistit Vedat Muriqi klubit spanjoll RCD Mallorca”, ka qenë njoftimi i shkurtër i skuadrës italiane.

Detajet e këtij transferimi nuk janë bërë publike nga Lazio, derisa lojtari pritet gjatë orëve të ardhshme të prezantohet te Mallorca.

Reprezentuesi kosovar e tregoi veten në gjysmën e dytë të sezonit të kaluar në La Liga, teksa ndihmoi Mallorcën të qëndronte në elitë ku në 16 ndeshje shënoi pesë gola e dhuroi tre asistime. /Telegrafi/

 

E pickuan grerëzat, sulmuesi francez humbet miqësoren kundër finalistëve të Conference League

Leon Azizi, mesfushori premtues i Kosovës dhe Wil St. Gallen