Zyrtare: Ulpiana bëhet me kryetar të ri të klubit

KF Ulpiana është bërë me kryetar të ri të klubit.

Skuadra lipjanase e cila ra nga elita e futbollit kosovar, ka zgjedhur të parin e klubit.

Është legjenda e futbollit lipjanas dhe kosovar, Jeton Gashi që ka marrë besimin nga delegatët për ta marrë në dorë klubin.

Gashi ka për synim që ta rikthejë sa më parë Ulpianën në mesin e skuadrave elitare në futbollin kosovar.

Njoftimi i plotë nga Jeton Gashi (Pa ndërhyrje):

Te dashur sportist dhe sportdashes te Komunes se Lipjanit

Te nderuar delegat te Kuvendit te KF Ulpiana 1926

Me lejoni qe ne eme timin personal te ju falemnderoj ju delegatet e Kuvendit te Klubit te Futbollit Ulpiana 1926, sportist dhe sportdashes lipjanas, grup i shkelqyshem i tofozivë “Ultras Tigrat” qe me perkrahet ne vazhdimesi ne kandidaturen time per Kryetar te KF Ulpiana 1926.

Me besim tuaj, kete pozite do ta marre si pergjegjesi e jo si privilegj. Ju betohem ne zot, se Klubin tim te zemres do ta trajtoje, ta ruaj e te mundohem te e qoj perpara bashk me ju sportist e sportdashes lipjanas, ju biznsmen e ftyra publike te komunes sone.

Siq e kam shkruar edhe ne shkrimin e shpalljes se kandidatures sime dite me pare, vizioni im eshte qe klubi te funksionoj si nje familje, te bashkuar me njeri-tjetrin me te vetmin qellim rikthimin e Ulpianes aty ku e ka vendin ne Superligen e Kosoves dhe qendrim ne elite.

Akademine e Futbollit Ulpiana 1926 do te e masovizojm e do ta profesionalizojm ashtu qe futbollistet Lipjanas te arrijn ne kulmin e futbollit Kosovar dhe te deportojn ne aren nderkombetare.

Falemnderoje per perkrahjen e vazhdushme Komunen e Lipjanit, Komunitetin e biznesit dhe sportistet e sportdashes lipjanas qe e kane bere ndaj klubit tone te zemres, KF Ulpiana 1926.

Zoti na ndihmoft ne rruge tone te perbashket!

Zyrtare: Viktor Kuka prezantohet te skuadra e re

Vedat Muriqi e mirëpret transferimin te Galatasaray