Zyrtare: Trepça 89 njofton largimin e tre futbollistëve nga skuadra

Mitrovicasit të cilët u rikthyen në elitën e futbollit kosovar, vetëm një vit pas qëndrimit në Ligën e Parë, kanë filluar me ndryshimin e skuadrës.

Xehetarët pas disa largimeve nga Riza Lushta, njoftojnë largimin dhe të tre futbollistëve të tjerë, të cilët ndihmuan Trepçën të rikthehet në Superligë, shkruan Gazeta OLLE.

Përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se Okonkwo, Leveh dhe Mnisi kanë përfunduar aventurën e tyre, te skuadra e Shpëtim Idrizit.

/Gazeta OLLE/

 

Gjilani mposhtet në miqësore nga Laçi

Ish-trajneri i Feronikelit, bëhet me skuadër të re