Zyrtare: Talenti nga Skenderaj transferohet te Genku belg (FOTO)

Një tjetër talent kosovar i është bashkuar skuadrës së njohur belge, Genk.

Florian Loshaj ka arritur të nënshkruajë kontratë 2-vjeҫare me klubin nga elita e futbollit belg.

Ai është 18-vjeҫar dhe pozita e tij është si mesfushor. Këtë marrëveshje e mundësoi agjenti, Shukri Asllani, raporton gazetaekspress.

talenti1_6284 talenti2talenti3