ZYRTARE: Suad Sahiti është lojtar i Sibenikut

Suad Sahiti është lojtar më ri i Sibenikut, duke nënshkruar një kontratë deri në vitin 2023.

26-vjeçari do të veshë fanellën me numrin 77, dhe pas shumë vitesh ai do të luajë së bashku me vëllanë e tij Emirin.

Sahiri karrierën e tij profesionale e filloi në Maqedoni, më saktësisht në Rabotnički, ku regjistroi 70 paraqitje, duke shënuar 8 gola dhe 6 asistime.

Pas lojërave të shkëlqyera, ai u largua nga Rabotnicki, duke luajtur me klube si Skënderbeu, AE Larisa, Septemvri Sofia.

Ai pastaj bëri karrierë te Ekstraklasa të Polonisë ku luajti për Ëisla Plock, ndërsa para se të kalonte te Sibenik ai luajti për Zrinjski Mostar në Bosnje. /Gazeta Olle/