Zyrtare: Steve Bruce nuk është më trajner i Newcastle

Steve Bruce nuk është më trajneri i Newcastle. Pasi disa ditë u përfol për largimin e tij pas blerjes së klubit nga drejtuesit e rinj, ai qëndroi për vetëm një ndeshje, e kështu ai arriti 1.000 ndeshje të drejtuara.

Sipas deklaratës zyrtare të klubit, Steve Bruce dhe Newcastle kanë rënë dakord me “marrëveshje reciproke” ndarjen e tyre , megjithëse dihet mirë se “qymyrxhinjtë” kanë kërkuar të zgjedhin një trajner të ri që nga ardhja e pronarëve të rinj .

Natyrisht, tashmë ish -trajneri  ka marrë një kompensim prej 9.5 milionë eurosh. Negociatat me kandidatët për këtë pozicion do të fillojnë tani e tutje, edhe pse asgjë nuk është konfirmuar ende.

Steve Bruce: Newcastle manager to remain in charge for Tottenham match |  The Independent

Emra të tillë si Roberto Martínez, Unai Emery, Steven Gerrard, Paulo Fonseca ose Eddie Howe janë disa nga ata që kanë dëgjuar kohët e fundit.

Neëcastle ka raportuar se Graeme Jones do të jetë trajneri i përkohshëm për ndeshjen e së shtunës tjetër kundër Crystal Palace, kështu që nuk pritet asnjë njoftim i menjëhershëm për trajnerin e ri.

Mbrojtësi i Kosovës i kontribuon fitores së Interit në Ligën e Kampionëve

Gjilani shënon fitore të madhe ndaj Drenicës, Ballkani rrëmben kreun përkundër barazimit me Dukagjinin