Zyrtare: Spahiç te Hamburgu

Emir Spahiç që ishte pjesë e një skandali ku pas ndeshjes u rrah me rojet e stadiumit dhe u përjashtua nga Bayer Leverkusen. Ai tashmë ka gjetur skuadër të re.

Hamburgu ka nënshkruar një kontratë njëvjeçare me Spahiçin.

Klubi i Hamburgut ështëi lumtur që ka ofruar një lojtarë kaq të mirë pa pare, ndërsa ka folur me lojtarin edhe për inicdentin duke thënë se ai e ka tejkaluar këtë.