Zyrtare: Shpëtim Babaj transferohet në këtë ekip (FOTO)

Mesfushori i mirënjohur kosovar, Shpëtim Babaj, do ta vazhdojë karrierën në Norvegji, transmeton Gazetaolle.com.

Babaj i cili në edicionin e fundit u aktivizua për Ferizaj do ta vazhdojë karrierën në Norvegji te skuadra Fortuna nga Oslo.

Ish-futbollisti i shumë skuadra nga Kosova dhe gjashtë kampionateve të huaja, tashmë ka debutuar me skuadrën e re. /Gazetaolle.com

babaj

Image may contain: one or more people, people playing sport and outdoor

Image may contain: 1 person, playing a sport and outdoor

Image may contain: 2 people, people standing and outdoor

Image may contain: 6 people, people smiling