ZYRTARE: Shkarkohet trajneri i njohur kosovar!

KF Istogu dhe Valdet Shoshi kanë ndarë rrugët.

Kështu, njofton faqja zyrtare e Istogut në Facebook, përcjellë Gazeta Olle.

Shoshi, ishte prezantuar në verën e fundit te ‘Trofta’.

Më poshtë njoftimi zyrtar nga Istogu:

Ndërprehet bashkëpunimi ndërmjet KF “Istogu” dhe trajnerit Shoshi

Fillimisht para sezonit vjeshtorë Istogu dhe trajneri z.Valdet Shoshi kishin arritur marrëveshje një vjeçare. Por pas përfundimit të stinorit vjeshtorë trajneri Shoshi kërkoi kushte shtesë personale, jashtë marrëveshjes së arritur në fillim të sezonës.
Kërkesat e reja të trajnerit ishin të pa pranueshme nga ana e klubit.
Me marrëveshje të dyanshme është ndërprerë bashkëpunimi ndërmjet KF “Istogu” dhe trajnerit pejan z.Valdet Shoshi

E falënderojmë për bashkëpunimin e deritashëm dhe i dëshirojmë suksese trajnerit Shoshi.