Zyrtare: Shkarkohet Ancelotti

E përditshmja spanjolle, Marca sapo ka raportuar se Florentino Perez ka konfirmuar shkarkimin e Ancelottit nga posti  i trajnerit të Realit.

Perez është takuar me italianin dhe i ka treguar atij vendimin përfundimtar, i cili është shkarkimi.,

Kështu, favorit përpostin e trajnerit të Realit mbetet Rafael Benitez, pasi Bild ka raportuar se Jurgen Klopp do të pushojë gjashtë muaj, pasi dëshiron që të relaksohet.