Zyrtare: Romero i bashkohet Tottenhamit për 50 milionë euro

Cristian Romero është transferuar në Premier League te Tottenham Hotspur

Klubi anglez ka zyrtarizuar blerjen e mbrojtësit argjentinas për rreth 50 milionë euro, por pa specifikuar kohëzgjatjen e kontratës.

Njoftimi i Tottenhamit erdhi vetëm pak orë pasi Atalanta dhe Juventusi konfirmuar kalimin e Romeros te bergamaskët për 16 milionë euro, shumë për të cilën të dy klubet kishin rënë dakord në momentin e huazimit të mbrojtësit nga bardhezinjtë tek Atalanta.

E pabesueshme se si klubi italian ka mundur të kryejë një marrëveshje kaq të leverdishme me një përfitim prej 34 milionë eurosh.

Kane thyen heshtjen dhe flet për të ardhmen e tij

Flet blerja bombastike e Gjilanit: Pritja ka qenë shumë e mirë, jam këtu për objektiva madhore