Zyrtare: Rey Manaj prezantohet te Watfordi

Watford FC ka njoftuar nënshkrimin me sulmuesit shqiptar Rey Manaj, i cili kalon nga Barcelona, te klubi anglez.

25-vjeçari kalon në Angli, pasi eksperiencave në Itali dhe Spanjë, duke përfshirë klube si Inter, Spezia dhe Pescara, ku luajti mbi 50 ndeshje.

Sulmuesi ka 30 paraqitje për Shqipërinë, ku është një nga sulmuesit më të njohur.

Manaj kalon te Watford nga Barcelona, ndërsa klubet nuk e kanë bërë të ditur tarifën.

Në sezonin e fundit Manaj ishte në huazim te Spezia, ku luajti në 19 ndeshje si startues dhe duke shënuar pesë gola. /Telegrafi/

 

Zalgiris – Ballkani, foemacionet zyrtare

Zyrtare: Arlind Ajeti prezantohet te skuadra italiane