Zyrtare: Reduktohen shqiptarët te Zvicra

Zvicra dhe USA kanë publikuar formacionet zyrtare para takimit të tyre miqësor.

Për Zvicrën në këtë ndeshje do të luajnë vetëm dy shqiptar, Xherdan Shaqiri dhe Admir Mehmedi.

Formacionet zyrtare:

Zvicra: Burki; Lichtsteiner, Schär, von Bergen, Mobandje; Frei, Inler (c), Fernandes; Drmic, Shaqiri, Mehmedi.

USA: Rimando; Chandler, Orozco, Brooks, Shea; Bedoya, Ëilliams, Bradley, Morales; Zardes, Altidore.