Zyrtare: Real Madridi transferon Jude Bellingham

Real Madridi ka konfirmuar edhe zyrtarisht transferimin e mesfushorit Jude Bellingham nga Borussia Dortmund.

Los Blancos kanë vazhduar me përforcime këtë afat kalimtar të verës, duke konfirmuar edhe sot (e mërkurë) një tjetër.

Bëhet fjalë për mesfushorin e talentuar anglez, Bellingham, i cili është transferuar nga Dortmundi.

Faqja zyrtare e Realit ka njoftuar se marrëveshja është arritur me Borussia Dortmundin.

Ndërkohë ditën e enjte do të bëhet prezantimi i tij si lojtar i ri i Los Blancos.

 

Pjesëmarrëse edhe gjiganti turk Besiktas, fillon turneu i organizuar nga 2 Korriku

“Ftojmë tifozët të na përkrahin”, Ramadani dhe Asllani: Marrim tre pikë me Moldavinë