Zyrtare: Rashun Davis transferohet tek Golden Eagle Ylli

Basketbollisti amerikan, Rashun Davis është bërë pjesë e KB Golden Eagle Yllit.

Davis ishte së fundmi pjesë e skuadrës nga Bosnia dhe Herzegovina, HKK Siroki ku gjatë sezonit të klauar 2020/21 kishte një mesatare prej 16.3 pikësh për ndeshje.

28 vjeçari e kishte filluar karrierën tek skaudra Radford Highlanders para se të transferohej në Slloveni tek Lucenec në sezonin 2016/17.

Golden Eagle Ylli e ka bërë zyrtar lajmin përmes llogarisë zyrtare në Facebook.

Spinazzola: Do të shkoj në “Wembley” për finalen, jam gati të festoj me paterica

Skocezët publikisht me Italinë: Na shpëtoni, ju jeni shpresa jonë e vetme