Zyrtare: Qëndrim Zyba dhe Ballkani ndajnë rrugët

Qëndrim Zyba nuk do jetë më pjesë e Ballkanit, ka bërë të ditur klubi kampion në rrjetet sociale, ku e ka falenderuar mesfushorin.

Zyba do transferohet te skuadra Slovan Liberec, klub me të cilin Ballkani ka arritur marrëveshje për shitjen e kartonit të tij, shkruan Gazeta OLLE.

Mesfushori u huazua në merkaton e janarit në Poloni, te skuadra e Legia Warszaw, por me të përfunduar huazimi, u rikthye në Suharekë.

 

Lajmet më të fundit nga Ballkani

Rigon Gashi i bashkohet skuadrës BIG