Zyrtare: Leotrim Krasniqi largohet nga Prishtina

Ka ardhur dorëheqje tek skuadra e Prishtinës në kategorinë e juniorëve.

Letrim Krasniqi është larguar zyrtarisht nga klubi kryeqytetas dhe ai ka pasur një arsyeje të fortë për ta bërë një gjë të tillë.

Krasniqi ka konfirmuar vet largimin nga Prishtina nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

Krasniqi ka dhënë arsyet e tij për largimin nga Prishtina, teksa tani ka deklaruar se është i hapur për ofertat e reja.

 

Njoftimi i plotë nga Krasniqi:

Pershendetje shoqeri

Nuk do te jem me pjes e FC Prishtines

Ne vendin ton te mos nenshtrohesh duhesh te tregosh karakter , guxim dhe deshire te fort per te mbet i paster .

Jom rritur me familjen time ne frymen e ndershmeris dhe te dinjitetit njerzor dhe kam mesuar qe çdo sukses eshte i pa vler pa ato vyrtyte njerzore .

Pse per djersen time duhet t’ia sihtrij qafen dikujt dhe te i behem servil dhe ai te merr vendime per punen time , pse per djersen time te i zvarritem ndonje te ’forti’ dhe te jem leck e tij ne punen time .

Jo une nuk jom karakter i till , gjithemone jom i gatshen per bashkepunim profesional , gjithemone deri aty ku nuk cenohet integriteti im . Mundem te gaboj si çdo njeri , por asnjeher kurr nuk marr vendim kunder dikujt qellimisht per favore te dikujt tjeter apo per qellime te tjera .

Tash si çdo her tjeter jom i gatshem per sfida te reja ,do te vazhdoj te punoj fort , njejt si prej dites t’pare kur kom fillu si trajner . Nuk gjej arsye me ndryshu .

Faleminderit dhe ju prift e mbara te gjithe atyre personave qe punuam se bashku ne klub . /Gazeta Olle/

 

Emini: Do ta japim maksimumin që Ulpiana të mbetet në Superligë

Useini: Nuk e kemi mendjen te rekordet, synojmë t’i arrijmë objektivat madhore që kemi