Zyrtare: Prishtina forcon repartin defansiv, prezanton Atandan

Prishtina ka bërë goditjen e fundit në merkato, duke forcuar repartin defansiv.

Kryeqytetasit kanë zyrtarizuar transferimin e qendërmbrojtësit Sodiq Ololade Atanta, shkruan Gazeta Olle.

Atanta është i lindur në Nigeri dhe ka pasaportë Shqiptare.

“Sodiq Ololade Atanda (27 vjeçarë) pas përvojës disa vjeçare në futbollin shqiptarë dhe ndërkombëtar gjegjësisht në atë izraelit tek Hapoel Kfar Saba, arrinë marrëveshje për bashkëpunim me kampionin aktual të Kosovës, FC Prishtina”, thuhet në njoftimin e klubit.

Për Atandan, Prishtina është klubi i pestë në karrierën e tij futbollistike, ai ishte pjesë e këtyre skuadrave si vijon: 36 Lions (2010-2012), Apolonia (2013-2015), Partizani (2015-2019), Hapoel Kfar Saba (2019-2021). Atanda ishte edhe pjesë e kombëtares U23 të Nigerisë./Gazeta Olle/

Delegohen gjyqtarët për javën e parë në Superligë – ja kush gjykon në ndeshjen më interesante

Liga Premier, Serie A, La Liga: Cila ligë ka shpenzuar më shumë deri më tani?