Zyrtare: Prishtina e blindon trajnerin, Zekirija Ramadani vazhdon kontratën edhe për dy vite

Prishtina ka vazhduar me trajnerin i cili ia solli titullin kampion gjatë edicionit të fundit në Superligën e Kosovës.

Zekirija Ramadani ka nënshkruar kontratë të re dy vjeçare me kryeqytetasit, shkruan Gazeta Olle.

Ramadani ka arritur që pas tetë vitesh ta rikthej titullin e kampionit te bardhekaltrit, ndërsa gjithashtu ka fituar edhe Superkupën e Kosovës në edicionin 2019/20.

Shkupjani edhe në Evropë ka vendosur rekord me skuadrën e tij, ku në këtë sezon preku raundin e tretë të Ligës së Konferencës, që ishte sukses i jashtëzakonshëm për një skuadër kosovare.

Ndërkohë vlen të theksohet se bashkëpunimin me klubin kryeqytetas e ka vazhduar edhe drejtori sportiv Fisnik Kërçeli për dy vite të tjera.

/Gazeta Olle/

 

Gjyqtari sulmohet nga tifozët në fushë, nxjerr pistoletën dhe qëllon (video)

Anulohet miqësorja në mes të Ferizajt dhe Vushtrrisë, kjo është arsyeja