Zyrtare: Prince Balde i bashkohet Dritës

Prince Balde është futbollisti më i ri i Dritës.

Transferimi i tij u bë i ditur nga faqja zyrtare e klubit bardhekaltër, shkruan Gazeta Olle.

Mbrojtësi nga Liberia ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me nënkampionët e Kosovës.

Në të kaluarën Balde ishte pjesë e Superligës së Kosovës ku luajti për ekipin e Drenicës dhe së fundmi Feronikelit.

Njoftimi i plotë nga FC Drita:

Princ Balde nënshkruan me ne!

Sot kemi zyrtarizuar marrëveshjen me mbrojtësin e përfaqësueses së Liberisë Princ Balde!

Balde ka nënshkruar kontratë dy vjeqare me klubin dhe do të jetë i gatshëm që në ndeshjet e europës.

Balde 23 vjeqar do të shtojë edhe më shumë konkurencën në repartin e mbrojtjes dhe do të jetë një forcë shtesë për ekipin tonë drejt arritjes së qëllimeve tona!

Në të kaluarën Balde ishte pjesë e superligës së Kosovës ku luajti për ekipin e Drenicës dhe së fundmi Feronikelit!

Welcome PRINC2️⃣6️⃣

FC DRITA

/Gazeta Olle/

Pogba thyen hesthjen pas eliminimit të Francës: Ndeshja na solli trishtim, por lumtur për kundërshtarët tanë

Zyrtare: Liridon Latifi transferohet te Vllaznia e Shkodrës