ZYRTARE: Portieri i njohur i futbollit vendor, mbetet pa skuadër!

Petrit Tahiri është larguar edhe zyrtarisht nga klubi i Vushtrrisë.

Ai e ka konfirmuar ndarjen në Facebook, përcjellë Gazeta Olle.

Tahiri ka theksuar që nuk bën pjesë në planet e Vushtrrisë më.

“Dua ti njoftoj te gjith qe me nuk jam futbollist i FC Vushtrria më pasi qe me nuk bej pjes ne planet e tyre , dhe keshtu detyrimisht pas rishqyrtimit te kontratave nuk kam pranuar kushtet e ofruara te Vushtrris dhe detyrimisht kam kerkuar marrëveshje për shkëputjen e kontratës.

Aktualisht po pres vetëm kryerjen e obligimeve ndaj meje. Ndryshe nga tani do të jem futbollist i lirë” dhe i hapur per oferta .

Faleminderoi Tifozet e flakt Forca per mbeshtetjen e tyre, Qytetit dhe Klubit te Vushtrris i deshiroj suksese ne vazhdim”, shkroi Tahiri. /Gazeta Olle/