Zyrtare: Petrit Terziu huazohet te Vëllaznimi

Vëllaznimi, është njëra nga skuadrat me produktive në Ligën e Parë, duke sjellur mjaft shumë përforcime për edicionin e ri garues.

Kuqezinjët në radhët e veta tani kanë ofruar edhe portierin 20 vjeçar, Petrit Terziu.

Klubi nga Gjakova për afrimin e gardianit, janë dakorduar me skuadrën e Gjilanit, që Terziu ta mbajnë për një edicion.

Postimi i plotë:

KF Vëllaznimi ka arritur marrëveshje me SC Gjilani për huazimin e portierit 20 vjeqar Petrit Terziu.

Petriti do ti mbrojë ngjyrat kuq e zi për sezonen 2021/22. Petriti ka qenë pjesë e FC Vitia dhe SC Gjilani.

Drilon Pergjeqaj, talenti i radhës që do ta veshë fanellën dardane 

Ramadani flet para ndeshjes me Bodo/Glimt: E dimë rëndësinë e kësaj ndeshje, presim mbështetje nga tifozët tanë