Zyrtare: Petkoviq fton gjashtë shqiptarë

Përzgjedhësi i Përfaqësuese së Zvicrës, Vladimir Petkoviq, ka shpallur listën e 23 futbollistëve për dy ndeshje të muajit mars.

E para, Zvicër – Estoni luhet me 27 mars, e vlefshme për eliminatoret për Euro 2016, ndërsa me 31 mars luajnë miqësore në Zurich me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Petkoviq ka ftuar gjashtë shqiptarë për këto dy ndeshje: Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Granit Xhaka, Admir Mehmedi, Blerim Xheamili dhe Pajtim Kasami.