Zyrtare: Përparim Livoreka prezantohet te skuadra e re

Përforcimi i radhës te Vjosa është futbollisti i njohur, Përparim Livoreka.

Skuadra e Ligës së Dytë po e merr shumë seriozisht këtë afat kalimtar të verës, shkruan Gazeta Olle.

Livoreka vjen në klubin nga Shtimja si një lojtar me shumë përvojë, ku edhe ka të fituar dy herë Superligën e Kosovës me Feronikelin dhe Dritën.

“Livoreka është lojtar në repartin e sulmit. Ka luajtur në Superligën e Kosovës, ku dhe është shpallur kampion me KF Feronikelin dhe KF Dritën. Sezonin e ardhshëm do të djersitë fanellen e klubit tonë.Si një lojtar me përvojë, do të na shërbej në objektivën e vetme të klubit, inkuadrimin në ligën e parë”, thuhet në njoftimin nga FC Vjosa.

Kujtojmë se sulmuesi këmbëshpejtë në edicionin e fundit ishte pjesë e Vitisë në Ligën e Parë.

/Gazeta Olle/

‘Bombardon’ Dukagjini, transferon ish-futbollistin e Dritës

ZYRTARE: Lumbardh Dellova nënshkruan kontratë me skuadrën e madhe (FOTO)