Zyrtare: Pazzini lojtar i Veronas

Giampaolo Pazzini është sulmuesi i ri i Veronas. Ish sulmuesi i Milanit ishte dëshira e madhe e trajnerit Mandorlini dhe kryesia ia ka plotësuar këtë.

Pazzini më parë ka luajtur për edhe për Sampdorian dhe Interin.

Në ditët në vijim pritet që lojtari të prezantohet para mediave.