Zyrtare: Nuk ndalet Rahoveci, prezanton ish-kapitenin e skuadrës nga Superliga

Debatik Sertolli është futbollisti më i ri i prezantuar te KF Rahoveci.

Qendërmbrojtësi së fundmi ishte pjesë e Drenasit, teksa më herët ishte kapiten i Malishevës, shkruam Gazeta Olle.

Kujtojmë se vreshtarët janë ndër skuadrat më aktive në Kosovë në afatin kalimtar të janarit.


Njoftimi i plotë nga KF Rahoveci:

Edhe një tjetër lider i bashkohet rrugëtimit tonë 🤝

Ish kapiteni i FC ,,Malisheva” nga sot do të veshë fanellën bardhë e kaltër, ai luan rolin e qendër mbrojtēsit ku karakterizohet si lojtar fleksibil dhe me shpirt luftarak te lartë! Në gjashtë muajët e kaluar ai ishte pjesë e KF ,, Drenasi” .

Mirë se na erdhe Debatik 🤍💙


/Gazeta Olle/

Dy super skuadrat franceze interesohen për Edon Zhegrovën

Presidenti Ademi vizitoi Pejën, takohet me kryetarin Gazmend Muhaxheri