Zyrtare: Nuk ndalet Prishtina, prezanton transferimin e tretë brenda ditës së sotme

FC Prishtina ka prezantuar transferimin e tretë brenda ditës së sotme dhe të pestin në merkaton verore. 

Bëhet fjalë për sulmuesin nga Brazili, Marclei Cesar Chaves Santos, i cili tashmë është bashkuar me skuadrën kryeqytetase duke nënshkruar kontratë 1-vjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër.

Santos ka përvojë në futbollin e Kosovës. 33-vjeçari ishte pjesë e Ulpianës edicionin e kaluar ku në 20 paraqitje kishte shënuar gjashtë gola dhe kishte dhuruar tre asistime.

Santos ka luajtur në Kosovë edhe për Arbërinë e Dobrajës dhe Feronikelin.

Santos Votoraty, Santa Helena, Sagrada Esperança, Vitoria , Boa, Sergipe, Mixto, CEOV, Anapolis, Uniao Rondonopolis, River, Inhumas, Jacuipense, Bahia de Feira, Mitra Kukar, Chonburi, Ho Chi Minh City, Al-Salmiya dhe Bahia de Feira janë skuadrat në të cilat është aktivizuar në parë sulmuesi qëndror para se të vijë në Kosovë.

/Gazeta Olle/

Loriana Kuka e lumtur me medaljen e artë të fituar në Lojërat Mesdhetare

3000 metra me pengesa, Luiza Gega rrëmben medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare