Zyrtare: Mikaile Tmusic pjesë e Trepçës

Trepça është skuadra më aktive në merkaton verore, në elitën e basketbollit kosovar.

Pas Erjon Kastratit, minatorët transferojnë lojtarin e radhës i cili vije nga kampionët e Yllit.

Mikaile Tmusic zbarkon në minatori, duke përforcuar skuadrën mitrovicase, dhe duke qenë nga tani pretendenti numër një për titullin e kampionit.

/Gazeta OLLE/

Trepça paralajmëron transferimin e dytë në merkato

Përfundon me këtë rezultat miqësorja Llapi – Gjilani