ZYRTARE: Manchester City tronditet me këtë lajm pas aksidentit të Aguerros

Sergio Aguero do të qëndroj jashtë fushave për rreth gjashtë javë.

Sulmuesi i Manchester Cityt pësoi një lëndim gjatë një aksidenti me veturë derisa shkonte për të ndjekur një koncert.

aguero

Lajmin për mungesën e tij e ka konfirmuar mjeku i Kombëtares Argjentinase, Donato Villani.

Aguerro do të mungoj në ndeshjet kundër Stoke City, Napoli, Burnley, Wolves, West Brom, Napoli dhe Arsenal.

premier-league-newcastle-manchester-city-sergio-aguero_3192155 aguero-1-780x439 aguero-1-780x439