Zyrtare: Manchester City liron këta futbollistë

Drejtuesit e klubit të Manchester Cityt, kanë njoftuar se nga sot kanë liruar pesë futbollistë lojtarë.

Bëhet fjalë për sulmuesin Alvaro Negredo, së bashku me Micah Richards, i cili së bashku me Scot Sinclear janë transferuar tek Aston Villa. Ndryshe edhe mbrojtësi Matija Nastasiq është transferuar te Schalke, dhe mesfushori anglez James Millner, te Liverpool.