Zyrtare: Malisheva nënshkruan me lojtarin nga akademia e klubit

FC Malisheva e cila po përgatitet maksimalisht për edicionin 2022/23, ka njoftuar opinionin për arritjen e marrëveshjes me yllin në ngritje nga akademia e klubit.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe në këmbë

Talenti  Arlind Veliu është lojtari i radhës që i bashkohet FC Malishevës, do të jetë i gatshëm nga faza përgatitore dhe do të debutojë në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta OLLE.

Veliu është aktivizuar në dy krahët e mbrojtjes në akademi, me armën e tij më të mirë shpejtësinë, thuhet në njoftimin e Malishevës.

/Gazeta OLLE/

Prishtina merr masa për Mendurim Hotin që u kacafyt në një turne, sulmuesi largohet nga kryeqytetasit

Selektori Shabani: Nëse jemi të kompletuar mund të kualifikohemi