Zyrtare: Malisheva blindon Arbër Pirën me kontratë të re

FC Malisheva ka njoftuar se ka vazhduar kontratën edhe për një vit tjetër me mbrojtësin Arbër Pira.

Arbër Pira i cili luan në pozitën e mbrojtësit të djathtë, ka qenë startues i padiskutueshëm në formacionin e Arsim Thaqit.

27-vjeçari në sezonin e kaluar ka bërë 28 paraqitje në Superligë duke shënuar nëj gol dhe një asistim.

Kujtojmë që deri më tani Malisheva ka transferuar Fiton Hajdarin dhe Qlirim Avdullin.

Jorge Jesus merr vendimin e madh për Mërgim Berishën

Zbulohet kalendari i ri në La Liga, ja datat kur luhen dy El Clasicot