Zyrtare: Luis Figo merr një vendim të madh para zgjedhjeve të FIFA-s

Luis Figo është tërhequr nga gara për president të FIFA-s, duke lënë kështu vetëm Princin Ali Bin Al Hussein të jetë kandidat i vetëm i Sepp Blatterit.

Ish-lojtari i Portugalisë dhe Real Madridit, e ndjeki kështu rrugën e Michael van Praag që u tërhoq para kohe. Pikërisht tërheqja e Van Praagut dhe vota e tij për Husein Al Binin, bëri që Figo të largohet sot. (Gazeta Olle)