ZYRTARE: Lojtari i Shqipërisë prezantohet tek skuadra e Florent Hasanit

Florent Hasani nuk do të jetë shqiptari i vetëm në Diosgyor DVTK.

Atij prej sot i është bashkuar edhe Hysen Memolla, lojtar i Kombëtares së Shqipërisë.

Mbrojtësi i majtë nga Kavaja u transferua tek skuadra hungareze nga klubi KPV i Finalndës.

Transferimin e tij e ka mundësuar menaxheri Christoffer Sandberg, i cili ka në pronësi edhe lojtarë tjerë shqiptarë dhe të huaj.

Memolla ka tri ndeshje të luajtura me Shqipërinë.