Zyrtare: Llapi prezanton transferin e ri

Llapi ka prezantuar futbollistin më të ri që i bashkohet skuadrës.

Qlirim Avdulli do të vishte bardhekaltër për tri vitet e ardhshme, shkruan Gazeta Olle.

“KF Llapi njofton se ka arritur t’i siguroj shërbimet e mbrojtësit të majtë i cili vie nga Arbëria. Bëhet fjalë për 22 vjeçarin, Qlirim Avdulli që para pak çastesh ka firmosur kontratë që e mban lidhur me klubin për 3 edicionet e radhës”, thuhet në njoftimin e Llapit.

Mund të jetë një imazh i 15 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme

22 vjeçari vie pas një eksperience tek klubi i Arbërisë me të cilët u paraqit në 35 ndeshje zyrtare në kampionat dhe Kupë, duke arritur të kontriboj me 6 asistime.

Më parë Avdulli ka mbrojtur ngjyrat e KF Hajvalisë dhe KF Ulpianës.

/Gazeta Olle/

Mourinho e kritikon trajnerin e Anglisë, kjo është arsyeja

Presidentja Vjosa Osmani priti drejtuesit e KOK-ut