Zyrtare: Lajm i madh nga skuadra e re e Terryt (FOTO)

Klubi i njohur anglez, Birmingham City, që garon në Championship, po kërkon transferimin e John Terry.

John Terry, mbartësi anglez, është në kërkim të një klubi të ri pas ndarjes me skuadrën e Chelseas.

Ish reprezentuesi i Anglisë ka marrë ofertë nga skuadra e Birmingham Cityt, e cila garon në Championship.

Terry

“Do të doja ta kisha Terryn në klubin e futbollit. Ai është një kapiten fantastik dhe një udhëheqës i madh”, ka deklaruar menaxheri i Birmingham Cityt,  Harry Redknapp për talkSPORT.

“Ne i kemi bërë atij një ofertë të mirë dhe ne kemi bërë më të mirën që mundemi. Ne duam Terrynb në Birmingham”, ka theksuar ai.

redknapp

Mbetet të shihet nëse Terry do ta pranoj apo jo këtë ofertë.

Ai ka oferta edhe nga disa skuadra të vogla të Premierligës si dhe disa ekipe amerikane.

Zyrtare: Kjo skuadër i bën ofertë Terryt