Zyrtare: Ky është futbollisti i radhës që largohet nga Trepça ‘89

KF Trepça ‘89 ka njoftuar për shkëputjen e kontratës me futbollistin Daniel Tette.

Ndarja ka ardhur me marrëveshje të dyanshme mes klubit dhe sulmuesit anësor, shkruan Gazeta Olle.

20-vjeçari i ardhur nga Gana ishte pjesë e Minatorëve për dy sezone.

Tette është futbollisti i dytë që me marrëveshje të dyanshme shkëput kontratën me mitrovicasit, pas Ron Raqit.

Njoftimi i plotë nga Trepça ‘89: 

𝐅𝐀𝐋𝐄𝐌𝐈𝐍𝐃𝐄𝐑𝐈𝐓 𝐃𝐀𝐍𝐈𝐄𝐋 𝐓𝐄𝐓𝐓𝐄 💚🤍

Klubi Futbollistik Trepça’89 njofton për shkëputjen e kontratës me marrëveshje të dyanshme.

Tettes i urojmë shumë fat dhe suksese në karrier, gjithashtu e falenderojmë për angazhimin dhe disiplinën gjatë këtyre 2 sezoneve si pjesë e Minatorëve.

#ThankyouTette #Mefatdhesukses 💚🤍

/Gazeta Olle/ 

Kroos tregon se cili trajner duhet të jetë pasardhësi i Deschamps te Franca

Zyrtare: Liria prezanton dy transferimet e para të afatit dimëror