Zyrtare: Kur të gjithë po mendonin pensionimin e tij, Fernando Alonso nënshkruan kontratë me Aston Martin

Njëri nga pilotët më me eksperiencë në Formula 1 është Fernando Alonso, 41 vjeçari deri më tani ka një numër prej 346 garave në karrierën e tij, duke numëruar dy tituj kampion, 32 fitore, 98 podiume dhe 22 pole positions.

Pas pensionimit të Sebastian Vettel nga Formula 1, të gjithë sytë ishin tek spanjolli i cili mund të vazhdonte rrugën e gjermanit për tu përshëndetur nga F1, por Fernando Alonso morri një rrugë tjetër duke e zëvendësuar të pensionuarin Vettel në makinën e tij, duke u bërë pjesë e Aston Martin nga sezoni tjetër, shkruan Gazeta OLLE.

Aston Martin i ka ofruar një kontratë të re Alonsos, i cili do të mbetet për disa vite pjesë e organizatës së tyre, me spanjollin i cili do të sjell një eksperiencë të madhe për të zëvendësuar në mënyrën më të mirë të mundshme gjermanin Vettel.

Muhamed Kërqeli – Gazeta OLLE

 

Zyrtare: Donis Avdijaj prezantohet tek kampioni i Zvicrës

Mourinho po e ndërton Romën e frikshme, një super skuadër do të udhëhiqet nga ‘Special One’