Zyrtare: Kristjan Asllani nënshkruan me Interin

Klubi italian, Interi ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e mesfushorit shqiptar Kristjan Asllani nga Empoli.

Pasi ka përfunduar gjatë të mërkurës me sukses testet mjekesore, Interi tashmë ka zyrtarizuar transferimin e Asllanit.

Është vet faqja e klubit zikaltër që ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e mesfushorit të Kombëtares Shqiptare.

Ai është prezantuar nga presidenti i Nerazzurrëve, Steven Zhang, në objektet e klubit.

“Mirësevjen Kristjan”, është shkruar shkurtimisht në postimin e Interit, pa zbuluar detaje tjera.

Megjithatë, Asllani thuhet se vjen si huazim me pagesë prej katër milionë eurosh dhe obligim blerje prej 10 milionë euro tjera.

Prishtina bën goditjen e parë në merkato, transferon talentin e 2 Korrikut

Fantastike: Malisheva fiton 100 mijë e 40 euro nga Komuna