Zyrtare: Kosova zhvillon miqësore me Zvicrën në mars, ja ku do të luhet ndeshja

Zvicra ka konfirmuar se do të zhvillojë ndeshje miqësore me përfaqësuesen e Kosovës.

Kjo gjë është zyrtarizuar përmes profilit të Federatës Zvicerane të Futbollit në Twitter, shkruan Gazeta Olle.

Ndeshja mes Kosovës dhe Zvicrës do luhet me 29 mars në Zurich.

Zvicra përveç Kosovës do të luajë edhe me Anglinë në mars.

/Gazeta Olle/

Skuadra e Malishevës ka udhëtuar drejt Turqisë, fillon stërvitjet në Antalia

Një tjetër skuadër kosovare shpërngulet nga vendi, fazën përgatitore e zhvillojnë në Shqipëri