ZYRTARE: Klubi i madh i Vala Superligës ndahet me trajnerin (FOTO)

E pabesueshme, por e vërtetë. Trajneri që inkuadroi Vëllanzimin në Vala Superligë, Arsim Gojani, ndahet me klubin.

Është klubi gjakovar që ka konfirmuar ndërprerjen e bashkëpunimint me Gojanin.

“FC Vëllaznimi me Gojanin kanë vendosur ta ndërpresin bashkpunimin me marrëveshje. Kryetari dhe kryesia falenderon Gojanin dhe shtabin teknik për punën e deritanishme”, shkruan faqja zyrtare e kuqezinjëve, raporton Gazeta Olle.

gojanii

“FC Vëllaznimi shumë shpejt do të bëhet me trajner të ri”, shkruan tutje Vëllaznimi.

Gojani drejtoi Vëllaznimin në edicionin e kaluar të Ligës së Parë, duke siguruar rikthimin në Superligë, nga vendi i dytë.

gojaniii

vellaznimi 12 vellaznimi flamurtari vellaznimi vellaznimi