Zyrtare: KH Besa vazhdon kontraten me tre hendbollist

Skuadra Kampione e Kosovës në Hendboll, Besa, ka vazhduar kontratat me tre hendbollistët e saj, kryesor.

Egzon Gjuka , Bujar Ramosaj , Kastriot Jupa, janë emrat që renovuan kontratat e tyre me Besën.

Treshja e lartë cakur janë pjesë e Kombëtarës së Kosovës në Hendboll, shkruan GazetaOlle.com.

KH Besa Famgas vazhdon të mendojë për të ardhmen dhe rezultat i kësaj është rinovimi i kontratës me tre lojtarët më të mirë të ekipit të parë. Lojtarët Egzon Gjuka , Bujar Ramosaj , Kastriot Jupa ka hedhur firmën në kontratën e re me KH Besa Famgas , duke u lidhur me ekipin nga Peja, njofton klubi pejan.

Fotografia e KH Besa Famgas